A A A
O firmie O nas Opinie Usługi w systemie ratalnym NFZ Zakres usług Rentgen i radiowizjograf Leczenie zachowawcze Profilaktyka stomatologiczna Protetyka Chirurgia stomatologiczna Implanty Stomatologia dziecięca Ortodoncja Stomatologia estetyczna Implanty Nasi lekarze Technika i sprzęt Cennik Galeria Implanty
Jesteś tutaj: www.geodent.com.pl • Zakres usług • Ortodoncja
Ortodoncja
 
Ortodoncja, ortodonta Wrocław, zakładanie aparatów
 
Aparaty ortodontyczne wykonywane są u dzieci i dorosłych.
  • Aparaty ruchome, wewnątrzustne oraz zewnątrzustne
  • Aparaty stałe (zamki metalowe, przezroczyste)
Celem leczenia ortodontycznego jest:
  • uzyskanie prawidłowej funkcji żucia, co w przyszłości zapobiega chorobom przyzębia i stawów skroniowo-żuchwowych
  • przygotowanie pacjenta do rehabilitacji protetycznej
  • przygotowanie pacjenta do chirurgicznej korekty wad zgryzu i innych, poważniejszych, wad twarzoczaszki
  • poprawa wyglądu
  • Wady zgryzu i ich leczenie
Wszelkie odchylenia od normy w zakresie okluzji możemy określić terminem wady zgryzu. 
Można je podzielić na:
  • zębowe, które dotyczą pojedynczych lub wielu „krzywo” ustawionych zębów
  • zgryzu, które dotyczą nieprawidłowego położenia lub rozwoju szczęki lub żuchwy
Leczenie tych wad zależy od wieku pacjenta i nasilenia wady. Ortodonta wybiera najskuteczniejszą metodę indywidualnie po pobraniu wycisków i analizie zdjęć rentgenowskich.(dokumentacja ortodontyczna)
 
Metody
 
W leczeniu wad zębowych zarówno zarówno dzieci jak i dorosłych najskuteczniejsze są aparaty stałe. Do wyboru mamy aparaty wykonane z metalu lub aparaty estetyczne wykonane z materiałów przezroczystych.
 
Wady zgryzu mogą być leczone wieloma metodami. Jedną z nich jest leczenie aparatami zdejmowanymi. Aparaty te mogą mieć różne kolory (pacjent wybiera kolor aparatu).Efekt leczenia w tym przypadku w dużej mierze zależy od pacjenta, gdyż leczenie jest skuteczne tylko wtedy, kiedy pacjent nosi aparat według zaleceń lekarza. Niektóre z wad mogą być korygowane kombinacją aparatów zdejmowanych i stałych. Niektóre z nich, choć są aparatami stałymi również dają się zdejmować a ich czas noszenia jest określony przez lekarza.
 
Niektóre z wad zgryzu mogą być wyleczone tylko za pomocą aparatów stałych w połączeniu z chirurgią szczękowo-twarzową.
 
Wady zgryzu wrodzone
 
Większość wad wrodzonych powstaje w pierwszych tygodniach życia, kiedy podczas ciąży działają na płód szkodliwe czynniki, takie jak promieniowanie rtg, niektóre czynniki fizyczne, niektóre związki chemiczne, stres.
 
Po urodzeniu dziecka należy też zwrócić uwagę na zapobieganie wadom zgryzu poprzez profilaktykę ortodontyczną. Zapobieganie polega na właściwym karmieniu, utrzymywaniu prawidłowej pozycji głowy i ciała niemowlęcia podczas snu, niedopuszczania do powstania szkodliwych nawyków ustnych, eliminowania czynników spaczających funkcje narządu żucia. Bardzo ważna dla ortodoncji jest profilaktyka i leczenie próchnicy oraz przeciwdziałanie skutkom przedwczesnej utraty zębów.
 
Ortodonta w mniejszym lub większym stopniu może zmienić wielkość i kształt łuków zębowych, może wpływać na rozwój szczęki i żuchwy i w komfortowy dla Pacjenta sposób sprawić że łuki zębowe będą miały idealny kształt.
 
 
 
 
Szybka rejestracja
 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu, w celu realizacji przesłanego zgłoszenia. Oświadczam, iż przyjmuję do wiadomości, że: administratorem zebranych danych osobowych jest firma Geodent specjalistyczne centrum stomatologii sp. z o.o. ul Galla Anonima 2 we Wrocławiu. Moje dane osobowe będą przetwarzane w celu przygotowania i przesłania odpowiedzi na przesłane zgłoszenie. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i Ich poprawiania, usuwania oraz przenoszenia. Podanie danych jest dobrowolne.
 
Gdzie jesteśmy?
Ostatnie opinie pacjentów
Stoicki spokój, cierpliwość, empatia, to kilka z wielu cech, którymi można opisać osobę Pana Doktora Szymona Drwala. Pan Doktor jest prawdziwym profesjonalistą. Ekstrakcję dwóch ósemek podczas jednej wizyty przeprowadził w sposób dokładny i bezbolesny. Rzetelnie objaśnił zalecenia przed i po zabiegu, wysłuchał obaw pacjentki i odniósł się do nich ze zrozumieniem. Serdecznie polecam Pana Doktora. Nie wyobrażam sobie korzystać z pomocy innego specjalisty.
Kasia, 12.06.2018
Polecam bardzo serdecznie dr. Jakuba Syryckiego pozdowienia ;)
Kacper Rebinowski, 17.04.2018
Nowości

MediRaty - leczenie na raty
Czeka Państwa zabieg, skomplikowane leczenie, których nie można sfinansować w ramach...
 Czytaj więcej

Aktualności

8 profesjonalnych lamp
Dla jeszcze większego Państwa bezpieczeństwa zakupiliśmy 8 profesjonalnych lamp AIRsteril do filtracji powietrza. Więcej informacji o sprzęcie na stronie http://www.fmdental.pl/produkt/airsteril/
 Czytaj więcej

mikroskop stomatologiczny Zeiss - leczenie pod mikroskopem
Zapraszamy na zabiegi pod mikroskopem stomatologicznym.
 Czytaj więcej

ubezpieczenie medyczne
Compensa, Axa i Europa
 Czytaj więcej

Promocje

tomograf
Od listopada 2014 posiadamy tomograf stomatologiczny firmy Sirona.
 Czytaj więcej

Tanie wybielanie
"Tanie wybielanie" - serdecznie zapraszamy do skorzystania z promocji
 Czytaj więcej

© Centrum Stomatologii GEODENT ul. Galla Anonima 2, 51-162 Wrocław, tel. + 48 71 372 70 03
Zakładanie aparatów, leczenie i zdjęcie rtg zębów Wrocław, protetyk, ortodonta, dentysta
Powered by: agencja interaktywna okinet
Designed by: fDesign
Code XHTML/CSS: TartakWWW.pl
Pozycjonowanie Wrocław